dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

czwartek, 26 kwietnia 2012

Wybrane rodzaje kredytów

 Wybrane rodzaje kredytów

 

Kredyt dewizowy

Udzielany w walucie innych krajów, przeliczanej i wypłacanej w złotówkach; przeważnie niżej oprocentowany od kredytu udzielanego w złotówkach. Kredytobiorcy to najczęściej importerzy i osoby niebojące się osłabienia złotego w stosunku do innych walut.

 

Kredyt komercyjny

Wysokość oprocentowania zależy od warunków stawianych przez bank, w którym bierzemy kredyt, np. od okresu spłaty, stałej lub zmiennej stopy oprocentowania, wysokości kosztów obsługi kredytu. Dość łatwo dostępny.

 

 

Kredyt preferencyjny

Udzielany na korzystniejszych warunkach niż pozostałe kredyty. Mogą ubiegać się o niego rodziny o niskich dochodach zamierzające kupić mieszkanie, rolnicy na zakup nawozów lub ziarna siewnego. Przyznawany także instytucjom i urzędom, np. gminom na budowę kanalizacji lub gazociągów. Dofinansowany przez agencje rządowe lub ze specjalnych funduszy pomocnych Unii Europejskiej.

 

 

Kredyt hipoteczny

Kredyt długoterminowy (okres spłaty nawet do 25 lat); może być zaciągany przez ludność (np. na budowę domu, zakup mieszkania) lub firmy (np. na budowę hali fabrycznej). W razie niespłacenia kredytu bank ma prawo sprzedaży zastawu hipotecznego, np. domu budowanego za pieniądze z kredytu hipotecznego.

 

 

Kredyt lombardowy

Kredyt krótkoterminowy (okres spłaty do 1 roku); jego zabezpieczenie to zastaw, np. biżuteria, obrazy. Kwota udzielanego kredytu jest zazwyczaj niższa od wartości zastawu. W razie niespłacenia kredytu bank ma prawo sprzedaży zastawu.




Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera ,


czwartek, 19 kwietnia 2012

Konta młodzieżowe


Konta młodzieżowe
 Konta młodzieżowe funkcjonalnością nie różnią się zasadniczo od standardowych rachunków. Do konta bank dołącza kartę debetową, a nawet daje dostęp do systemu bankowości elektronicznej.


Rachunek dla dziecka możemy funkcjonować jako oddzielne konto bądź jako subkonto do standardowego rachunku rodzica. Tego typu konta przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 13 - 18 lat. Podpis na umowie o otwarcie rachunku musi jednak złożyć rodzic bądź prawny opiekun. Może on również od razu określić limity wypłat środków z konta oraz dzienny limit transakcji bezgotówkowych dokonywanych za pośrednictwem dołączonej do konta karty debetowej. Dziecko może korzystać z karty płatniczej, dokonywać transakcji przez Internet, telefon bądź tradycyjnie - w oddziale banku.

Koszt prowadzenia rachunku młodzieżowego jest z reguły niewielki, a często bezpłatne. Opłata może być uzależniona od ilości dokonanych w miesiącu transakcji bezgotówkowych.




Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera ,


czwartek, 12 kwietnia 2012

Konta online


 Konta online
Zarządzanie rachunkiem osobistym za pośrednictwem Internetu to oszczędność czasu i pieniędzy.
 

Rozpowszechnienie się Internetu pociągnęło za sobą rozwój bankowości internetowej. To nic innego jak dostęp do konta za pośrednictwem domowego komputera. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu i aktywowana usługa bankowości elektronicznej – w ten sposób w każdej chwili, 24 godziny na dobę można zarządzać swoim kontem osobistym.

Na stronach internetowych banków znajduje się specjalne pole logowania do systemu. Należy wpisać wcześniej ustalone login i hasło. Cały proces jest szyfrowany. Przestrzegając kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa ryzyko „włamania się” na nasze konto można całkowicie zminimalizować.

Po wejściu na stronę standardowo można sprawdzić stan konta. Operacje transakcyjne – przelewy, zlecenia stałe, ustawienie limitów dziennych transakcji – wymagają najczęściej dodatkowej autoryzacji, na przykład za pomocą kodów jednorazowych, kodów przesyłanych SMS-em czy kodów generowanych przez specjalne urządzenie – token.

Osoba, posiadająca standardowy rachunek wraz z dostępem do niego za pośrednictwem Internetu, może zarządzać kontem samodzielnie, ale również w oddziale. Takiej możliwości nie mają klienci banków wirtualnych, a więc nie posiadających oddziałów. Wszystkie operacje użytkownik konta musi przeprowadzać samodzielnie, przez Internet.

Zaletą korzystania z usług bankowości elektronicznej lub z usług banków wirtualnych jest oszczędność czasu. Żeby zrobić przelew czy sprawdzić stan konta, nie musimy tracić czasu na wizyty w banku. Druga, istotniejsza korzyść to oszczędność pieniędzy. Operacje zlecane za pośrednictwem bankowości elektronicznej są nawet kilka razy tańsze od tradycyjnych, przeprowadzanych w oddziale.

Nie wszystko można zlecić siedząc przed monitorem komputera. Uzyskanie kredytu często wymaga wizyty w banku, chociaż coraz więcej banków skraca ten proces i do przepływu dokumentów (umowa kredytowa) angażuje firmy kurierskie.   




Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera ,



czwartek, 5 kwietnia 2012

Konto w kilku wariantach

 

Konto w kilku wariantach



Podstawowe, w pakiecie, walutowe, jako subkonto, oszczędnościowe, dla dzieci, studentów, emerytów, techniczne – wariantów kont osobistych może być wiele.



Konto osobiste to miejsce, w którym przechowujemy nasze pieniądze. Za jego pośrednictwem dokonujemy różnego rodzaju operacji finansowych. Konta różnią się funkcjonalnością, zakresem dostępnych usług. Nieco inaczej wyglądać będzie konto dla dziecka, inaczej dla osoby dorosłej, aktywnej zawodowo. 


Obok standardowych kont, banki oferują rachunki o mniejszej funkcjonalności, ale specjalnym przeznaczeniu. Są to na przykład konta walutowe, dedykowane osobom zarabiającym w walutach obcych lub często podróżującym. Odmianą rachunku jest konto techniczne, służące tylko do obsługi kredytu lub lokaty. Z takiego rachunku bank pobiera pieniądze na poczet spłaty raty kredytowej.


Bardzo modne stały się konta oszczędnościowe, które posiadają funkcjonalność tradycyjnego konta (możliwość wpłat i wypłat w każdym momencie), ale są znacznie wyżej oprocentowane.



 
Zapraszamy do zapisania się na naszego newslettera ,